حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید : هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬ خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

افزونه جلالی را نصب کنید. 17 ربيع ثاني 1442 Wednesday, 2 December , 2020 ساعت تعداد کل نوشته ها : 78 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3 تعداد دیدگاهها : 0×
 • اوقات شرعی

 • سردار خرّم خطاب به دانشجویان:

  خط شکنی در تمام عرصه های انقلاب محتاج حضور شماست

  شناسه : 477 28 ژانویه 2020 - 0:24 ارسال توسط : منبع : روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز
  به گزارش روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز؛همایش نمایش اقتدار به مناسبت سالروز تشکیل بسیج دانشجو و طلبه به فرمان امام خمینی (ره) ظهر امروز در تالار وحدت دانشگاه تبریز با سخنرانی فرمانده سپاه عاشورا سردارعابدین خرّم و با حضور پرشور بسیجیان دانشگاه های استان آذربایجان شرقی برگزارشد
  خط شکنی در تمام عرصه های انقلاب محتاج حضور شماست
  پ
  پ

  در ابتدای این همایش گروه تئاتر یارات به اجرای نمایشی پرداختند.

  پس ازاجرای نمایش از آقای حسین کاظمی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز به نمایندگی از دانشجویان بسیجی جهت عرض خیر مقدم به سردار عابدین خرم دعوت شد تا به جایگاه تشریف ببرند

  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز با بیان این جمله از رهبر معظم انقلاب ،«یک منطق قوی در پشت سر بسیج است، این منطق این علم وقتی با عمل همراه می شود، این غوغا و حوادث شگفت آور را خلق می کند. بسیجی یعنی علی (ع) که تمام وجودش وقف اسلام بود» هفته بسیج را تبریک گفت.

  وی در ادامه بیان کرد: در پیام تشکیل بسیج طلبه و دانشجو از طرف رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) هدف اصلی انقلاب اسلامی ، ایجاد تمدن اسلامی منجر به ظهور است که به بسیج دانشجو و طلبه محول شده است و حال این بماند که سعی شده میان این دو فاصله ها بیفتد. و در بیانیه گام دوم انقلاب حضرت آقا بیش از چهل بار ما جوانان را مخاطب قرار می دهند  و اینها همه نشان می دهد امروز بیش از پیش باید در این برهه به تربیت جوان مومن انقلابی حساس تر بشویم خصوصا در میان این همه شبیخون فرهنگی و تحریکات شیاطین و استکبار جهانی که به ترویج انواع شبهات و انحرافات اخلاقی پرداخته و سعی در ایجاد دیواری ضخیم بین این جوان و علمای ربانی، شهدای بزرگوار، سبک زندگی شهدا و آشنایی با تمدن نوین اسلامی ایجاد کرده است. حال ضرورت ایجاد زمینه های تربیت دانشجویان علی الخصوص ما دانشجویان بسیجی و تعمیق بینش های بصیرتی که واقعا موتور محرکه اجرای مطالبات ولی امر مسلمین امام خامنه ای (مدظله العالی)است، بیشتر از هر زمانی احساس می شود و این مسئله ما را وا می دارد به اینکه عاجزانه این درخواست را از مدعوین گرامی خصوصا از سردارگرامی داشته باشیم که با رهنمود ها و عنایات سراسر رحمت خود تشنگان این راه را سیراب کنند.

  در ادامه آقای محمد حسین ذاکر عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان بیانیه بسیج دانشجویی استان را قرائت کردند

  در ادامه این همایش سردار خرّم به ارائه سخنرانی پرداختند که بیانات ایشان بازگو می شود

  با سلام و درود به شهدا به ویژه شهدای بسیج و دانشجو و سلام و درود خدا به امام راحل بنیان گذار بسیج که در سال پنجاه و هشت این نهاد را بنا نهادند و فرمودند اگر ندای دلنشین بسیجی بر کشور حاکم باشد آن کشور در مقابل بلایا پیروز و سربلند خواهد شد و سلام و درود خدا به رهبر عظیم الشان که امروز سکان دار انقلابی است که این انقلاب در مقابلش یک جبهه ی سلطه جهانی و استکبار وجود دارد.

  فرمانده سپاه عاشورا اظهار کرد: اگر امروز جوان انقلابی عالم، با اخلاق، با حساسیت های انقلابی و با نگاه دقیق به اوضاع و احوال دانشگاه ها و با مطالبه گری به موقع و با حضور به موقع هم دوست و دشمن را می شناسند و نقش خودش را ایفا می کند به دلیل وجود تشکیلاتی بسیجیان جوان دانشجو در دانشگاه ها است.

  سردار خرّم با اشاره به ماجرای جنگ احد خاطرنشان کرد: جنگ احد در تاریخ اسلام جنگ موفقی برای پیامبر(ص)نبود و دلیل آن این است که آنهایی که باید در آن تنگه ایستادگی می کردند و به وظیفه ی خود عمل می کردند ولی نکردند  و از همان ناحیه به لشکر اسلام آسیبی رساند که چیزی نمانده بود جان مبارک پیامبر(ص)مورد خطر واقع شود و اگر مجاهدانی همانند امیرالمومنین(ع)نبود جان پیامبر (ص)از دست می رفت و آن وظیفه و موقع شناسی و اطاعت پذیری از امام جامعه در این جنگ پیامبر (ص)و اسلام را حفظ کرد .

  وی افزود: ما از این تنگه های احد متعدد داریم که مجاهد فی سبیل الله می خواهد و کسانی می خواهد که جان و هستی اش را در طبق اخلاص بگذارد و از نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی دفاع کند.

  فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر این جمله امام (ره)که اگر از نظام اسلامی دفاع نشود، سیلی را که اسلام بخورد و در تاریخ نتواند سرش را بلند کند، ولی عصر زمان هم نمی تواند آن دین خدا را یاری کند و اگر لازم باشد آن ولی عصر زمان باید فدا شود تا آن نظام اسلامی حفظ شودبیان کرد: امروز شما در امتداد جوان های انقلابی مانند شهید تجلایی ها و علم الهدی ها هستید که روزی در پشت خاکریزهای شهرهای این کشور مانند خرمشهر و سوسنگرد عزیز دفاع کردند تا این کشور در این تنگه احد زمان خودش پیروز از میدان به درآید و امروز در امتداد همان جوان انقلابی شهید حججی ایستادگی می کند و آن خون پاک خویش را می دهد تا آن جبهه تنگه ی احد حفظ شود.

  سردار خرّم با اشاره به این جمله ی حضرت امام(ره)که بسیج لشکر مخلص خداست ادامه داد: ما مجاهدت ها در تاریخ اسلام و ائمه را شنیده بودیم اما شکست ائمه کفر را با چشم دل و با چشم سر ندیده بودیم جوانان انقلابی و شهدا در طول هشت سال دفاع مقدس نشان دادند که اخلاص چه چیزی است؟ در لشکر الهی مخلص بودن چگونه باید باشد.و بعد از آن هم هر جا که توانستیم دشمن را عقب بزنیم نقش جوان انقلابی بی بدیل بود . باید ایمان ها شکل بگیرد تا آن اخلاص جایگاه خود را حفظ کند باید فضیلت های اخلاقی در وجود جوان مومن انقلابی شعله ور بشود تا در مقابل ناملایمات و هجمه های فرهنگی و سیاسی تشخیص بدهد که این جا چه باید کرد.

  وی در ادامه بیان کرد: امروز آن لشکر مخلصی که امام (ره)فرموده اند،مقام معظم رهبری در دهه چهارم انقلاب می فرمایند بسیج لشکر مخلص انقلاب است یعنی این انقلاب مانده است لشکر می خواهد و این لشکر انقلاب باید همان مشخصات و ویژگی های طراز جوان انقلابی دهه ی اول انقلاب را در وجود خودش پرورش دهد و اگر پایمان بلغزد امروزدر تنگه ی احد نفوذ می شود.

  سردار خرّم با اشاره به اغتشاشات و شورش های کشور گفت: بخشی از این اغتشاشات به خاطر بی تدبیری ها و انجام نگرفتن کار های کارشناسی دقیق و اقناع نکردن جامعه اتفاق افتاد.کارشناسان باید با مردم حرف بزنند ما رهبری داریم که می فرمایند هر مشکلی را که می خواهید در این کشور حل کنید باید با حضور مردم باشد. در این انقلاب آزموده شده که اگر مردم پای این انقلاب ایستادگی نکنند در خیلی جاها دچار مشکل اساسی مبنایی می شویم وقتی ما با مردم دقیق صحبت نمی کنیم این حوادث به وجود می آید اما در پشت سر این قضایا کارگردانی اساسی وجود دارد.دشمن در اتاق های فکر و اندیشه خود همه شرایط و مسائل کشور رابه صورت روزانه رصد می کند که کجا آسیب پذیری وجود دارد؟و از آن جا نفوذ می کنند پول و رسانه و قدرت دارند و آموزش می دهند و از عیب ها و اشکالات ما هم استفاده می کند و حوادثی پیش می آید که دشمن تمام قد به نفع خودش استفاده می کند .

  فرمانده سپاه عاشورا در ادامه سخنرانی خود خاطر نشان کرد که قریب به یک دهه است دشمن نا امنی های فیزیکی را در کشورهای پیرامونی ما با حضور مستقیم خودانجام می دهد. وقتی از توطئه های جنگی و سخت افزاری نتیجه نمی گیرند اولا ناامنی های سخت افزاری را تبدیل به نرم افزار می کند و از طریق نرم افزاری ذهن ها و باور هاو خواسته های مشروع را در بین یک کشور و مردم یک کشور تبدیل به اضطراب ها و التهابات و دشمنی های درونی  میکند و جنگ داخلی را راه می اندازد و در آن کشور نیازی نیست کسی از خارج حمله و تهاجم بکند. جنگ داخلی را در کشور های اسلامی راه می اندازند.

  جنگ داخلی برای آن کشور هایی هستند که می خواهند روی پای خود بایستند و استقلال داشته باشند. یک دهه است دشمن در آرزوی خود این را می پروراند که این تمهیدات و این جنگ نرم افزاری را در ایران اسلامی راه بیندازد و ناامنی را در کشور ایجاد کند و وقتی جنگ داخلی و ناامنی اتفاق بیفتد، تمی توانید شاهد هیچ زندگی آرامی در این کشور باشید و این به عنوان استراتژی دشمنی که همواره با ما سنگر به سنگر جنگیده تا به امروز که چهل ساله انقلاب اسلامی را دیده و تحمل چهل سالگی دوم را نمی تواند داشته باشند.

  در ادامه سردار خرّم دو کار ویژه را برای بسیج دانشجویی تعریف کردند: بسیج دانشجویی در ذات خودش باید جنبش گر باشد و جنبش دانشجویی  در دانشگاه فعال باشد دوم :دانشجو باید مطالبه گر باشد دانشجو باید نسبت به مسائل جامعه حساسیت نشان دهد  حتمادر دانشگاه و در محیط استادی و دانشجویی مسائل باید جلوتر از جامعه تجزیه و تحلیل شود .روشن بینی ،آگاه سازی و آگاه بودن ،تحلیل داشتن یکی از وظایف اصلی دانشجو است .دانشجویی که موتور حرکت و موتور پیشران یک جامعه است

  بسیج به عنوان یک تشکیلات که می خواهد این جوان در آن سازماندهی شود و این قدرت فکری جوان در بسیج پیشگامی خودش را حفظ کند.روح جمعی و خرد جمعی و استفاده از همه سلایقی که انقلاب و آرمان های انقلاب را باور دارند باید این را در بسیج دانشجویی ببینیم گفتمان عملگرایی در جریان فعالیت های بسیج دانشجویی باید وجود داشته باشد

  یکی از عوامل لطف و عنایت الهب نسبت به این کشور به این خاطر بوده که قاطبه امت ایران اسلامی هم نسبت به دشمنان حساسیت داشتند و هم نسبت به وحدت و یکپارچگی و در کنار بعضی از گروه های ضد انقلاب و دشمنان قسم خورده ی این انقلاب بی تفاوت ننشستند و پای کار آمدند. از مسئولین ناراضی بودند ولی هر جایی که پای اصولشان بود خودشان تعیین تکلیف کردند .برکت الهی شامل حالشان خواهد بود چون دست خدا به همراه این جماعت است

  وی افزود: قشر جوان نقطه ی اصلی تهاجم دشمن هستند یعنی قشر جوان وقتی در هر موضوعی سینه سپر می کند یک جامعه اسلامی در آرامش و امنیت زندگی می کند. بالاترین پیوند امت با امام توسط جوانان انجام می شود آن جوان سر از پا نشناخته ای که چهل سال پیش خرمشهر را آزاد کرد امروز هم در خرمشهر های پیش رو به فضل الهی پیشقدم خواهد بود و بر خودش تردید و دودلی راه نخواهد داد. در جبهه ی مقاومت که امروز در مقابل جبهه ی استکبار قرار گرفته این جبهه ی مقاومت بهترین هایش از قشر جوان هستند.

  سردار خرّم خطاب به دانشجویان گفت: خط شکنی در تمام عرصه های انقلاب محتاج حضور شماست اگر ما در بیانیه ی گام دوم می خواهیم به کلام نورانی  مقام مقام معظم رهبری را عمل کنیم، فرمودند خودسازی ،جامعه سازی و تمدن سازی. حتی به اعتقاد  بنده حقیر دولت سازی در کشور اسلامی حتما باید با حضور جوانان شکل بگیرد. اگر جوان پا به پای انقلاب و پای کار انقلاب و هزینه دادن برای انقلاب در خط مقدم قرار بگیرد که این گونه هم هست انقلاب به فضل الهی با توفندگی بیشتر این مسیر خودش را ادامه خواهد داد.

  اگر می خواهید خرمشهر های پیش رو را فتح کنید باید کمربند ها را محکم ببندیم و فکر و ذهن و چشم هایمان را به صفوف اول دشمن نه، بلکه به صفوف آخرین نفرات دشمن خیره کنیم چون می خواهیم به آنجا برسیم. این انقلاب به فضل الهی با وجود جوانان انقلابی شاهد خرد شدن استخوان های استکبار جهانی خواهد بود اابته اراده استحکام وآمادگی می خواهد.

  در پایان این همایش از کتاب صوتی خاطرات شهید مدافع حرم حامد جوانی رونمایی شد.

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.